Ними ділиться Тараско Єгор – один із пристрасних поборників і популяризаторів даунвінд-пригод в клубі «Байдарка»; можна сказати, експерт по-даунвінду 🙂
З моїх скромних спостережень, downwind на Дніпрі в Запорізькій області, можна розділити на два різновиди:
- 🔰 Вітер 10-20 вузлів, можна з поривами, без бурі. Чи буря що вже минула локацію, та за нею тягнеться більш рівний вітер.
Вода з хвилями — лагідні. Багато великих й швидких хвиль-паровозиків, на яких достатньо не складно заходити і в задоволення серфити. Цей різновид дуже катабілен, та заходить в кайф. Дуже підходить для тренувань та підвищення скілу.
- 🔰 Вітер 30-40 вузлів з поривами.
Перша складова – хвилі, які не виражені якимось напрямком. Тобто вони є і навіть попутні. Вони доволі великі для комфортного катання. Схожі на стоячу хвилю. Постійно смикають SUP в сторони. Не дозволяють хоч трохи розслабити булки та тримати швидкість. На них нема серфінгу. Вони – фактор, що заважає.
І під всім цим, є друга складова – великі та дуже швидкі, хвилі. Табун коней. Вони ходять по три-п’ять, одна за одною. Їх швидкість дорівнює десь 20 км/г. Висоту не міряв.
Авангардна хвиля на собі має першу складову і це дуже весело. Якщо пощастить опинитись на її шляху, сипешься або таки вдається втриматись. Тоді несешся наче на мопедіку по схилу балки, як в дитинстві.
За нею дві чи більше, такого ж розміру. З періодом десь в 2-5 секунд. Вони гладенькі, бо авангардна на своєму шляху, вже поглинула весь разковбас. Вскочити на них – це як джек-пот! Глайд серфінг. Дуууууже стрімкий!
Все це супроводжується тим самим вітром. Таким, що після падіння з SUP, може його жбурнути на тебе чи в сторону. В такі миті без САПа в воді стає моторошно. Ліш – є єдиною надією на повернення до гармонії та рівноваги. До такого затишного та рідного САПіку, не то що по за ним %]
На такі кондиції бажано йти з САП саме для даунвінд-дисциплін. Від 14 до 18 футів. З запасом водотоннажності. Вони гарно тримають курс і швидкість, дозволяючи райдеру не витрачати зайвих зусиль на балансування.
Саме таке ми помацали (дивіться у відео), а може і він нас Другий тип.
Напевно, є і варіант третій, четвертий й так далі. Але, то вже якимось психом треба бути.
Автор розповіді, фото і монтажу відео: Тараско Єгор
Автори відео: Тараско Єгор, Сергій Хвостенко, Кирилаш Олександр, Роман Ліпара
Інші посилання за темою даунвінд-пригода:
Звіт від Єгора Тараско «Карантинний даунвінд»
Посилання на інші історії про веслування на Каховці:
Звіт Світлани Віхляєвої «СиКаяк экспедиция: «Лысая гора – Ивановские кручи»
Звіт Сергія Хвостенко «Моя ультра Каховська 100ка. Веслувальний марафон»
Звіт Наталії Вовченко «Майн камф»
Фотоальбом «Змагання Каховська 100 2019» в Фейсбуці
Звіт Янковської Олени «Гонка не для всех или Про то, как я отдавала долги»