Не знаєшь, що таке ХБ?

DSC 0116Абревіатура ХБ розшифровується, як Харьківська бочка. Це…

Це — культове місце для каякерів України та Росії (так, до 2012 року сюди приїжджали тренуватися з Москви та Пітеру найкращі родео атлети, проводили круті та веселі змагання). Місце унікальне і дуже зручне для тренувань з каякінгу і, можливо, для SUP-серфінгу.

Знаходиться на території Зміївської ТЭС. Унікальне тим, що скидання води утворює вал з піною, де можна виконувати акробатичні елементи у човні (родео у каяку) та тренувати елементи з каякінгу на бурхливій воді.

DSC 0057

Місце давно було відомим серед харківських слаломістів та туристів. У слаломістів навіть траса була. А харківські туристи трощили RZ та топили ПРНи.

Познайомився я з ХБ завдяки відомому туристу Олег Сизон У 2003 році вперше побував на цьому місці і відтоді ми, клуб Baydarka.zp.ua, намагались регулярно виїжджати на тренування. Завдяки ХБ я навчився впевнено виконувати «ескімо-рол», познайомився з купою гарних людей, і просто від тренувань отримую велике задоволення та біль у ребрах)

DSC 0061

Мінявся час, мінялось керівництво. Були часи коли була жорстка заборона на відвідування ХБ. На сьогодні ситуація в підвішеному стані. Юридично, територія – режимного об`єкту. Фактично, сама Бочка знаходиться по за межами ТЕС, та на безпеку об’єкту каякери ніяк не впливають. Для тренувань та відвідувань краще приєднуватись до досвідчених команд та притримуватись певних правил: особиста безпека: жилет, каска, досвід, страховка з берега, не порушувати порядок (поводьтесь тихо) та межі (не гуляти вище зливу), не знімати станцію та не користуватись квадрокоптерами.

DSC 0139

Для запоріжців це, мабуть, найближче місце де можна відпрацьовувати основи каякінгу на бурхливій воді, серфінг та основи родео, крім Дурної скелі (що біля ДніпроГЕСу).

В минулі вихідні ми відносно вдало з`їздили. У суботу був ідеальний (але дуже швидкий) вал, на якому можна було нескінченно серфити та виконувати траверс.

DSC 0024

У неділю вал був менший, але потік трансформаторного масла (аварія на станції) стримувала деяких атлетів. Мені втрачати було нічого: діти вже є, серфити можу без переворотів, стара куртка стане ще більш вологостійкою). Тому я насерфився від душі.

DSC 0149

Сподіваюсь, що екологічної катастрофи не буде та ми ще зможемо не один раз туди приїжджати. Головне, що всі, хто поїхав, підтягнули чи взагалі підняли свій рівень каякінгу, навчились серфити та ставити крен, та отримали задоволення від драйву.

Катайтесь та піднімайте свій рівень каякінгу!

Автор новини: Сергій Хвостенко
Автори фото: Сергій Хвостенко, Олена Янковська, Сергій Сабадаш
© baydarka.zp.ua


Каяк-тур «Харьковская бочка в выходные»

Статьи на тему Хохлобочка:

«Троицкая волна, или ХБ на Троицу»
«Бочка и псих одиночка»
«Интервью с места событий: Что есть Хохлобочка для начинающих каякеров?»
«Сказ про Бочку»

Більше фото можна побачити на нашій сторінці в Фейсбук.

Posted in Новости and tagged , , , , .