Гайд по Kyiv Open SUP Race 2021 і як я утюжила гонку

Kyiv Open SUP Race 2021. СтартЧастенько буває так, що після якоїсь пригоди емоції закипають в серці, а пам’ять повсякчас підсовує флешбеки і влучні слова, якими можна  було б описати подію. І поки всі ці слова не випустиш на «папір» буде складно не втикати в поточному моменті. Змагання Kyiv Open SUP Race 2021 були саме такими.

Гайд по Kyiv Open SUP Race 2021

Kyiv Open SUP Race (сторінка в Фейсбуці) — це одні з топових змагань в Україні для CАПерів різного віку і підготовки. Організатором виступає UFSS (Українська федерація SUP та серфінгу).

Дистанції, підтримка та погода

  • Коло Kyiv Open SUP Race 2021

    Коло Kyiv Open SUP Race 2021 для підлітків та дорослих

    10+ і 7+ км побудовані за типом Long Technical race (розмічена буями, маршрут складається з кількох однакових кіл довжиною 3+ км та передбачає вихід із дошкою на берег з короткою пробіжкою та поверненням на воду). Перша — для заряджених атлетів класу Elite і Masters (чоловіки 40+) з серйозним спорядженням в 14″ та 12,6″. Друга — для підлітків (12-16 років) і дорослих на надувних сапах до 12,6″. Реєстраційний збір 400 грн;

  • 450+ м — суто технічна трасса з буями для діточок до 11 років і для дорослої естафети (3 атлети в команді, один з них — дівчина). Участь безкоштовна.
Коло естафети

Коло дитячої гонки та естафети

Підтримка відчутна на старт/фінішному пляжі від небагатьох, хто в «темі» але чомусь залишився на березі, та від п’яненьких відпочиваючих і їх тамади. Вони вболівають у своїх алкоконкурсах але гомін підтримки чують усі %)

Погода цього дня була ну дуже мінлива: сонце +19 ºС і майже штиль спочатку, к 14 годині — холод, ливень в два підходи і сильний вітер. Вода температурою + 12 ºС. А-а-а-а-а А потім знову все налагодилось.

Веселка навколо сонця. Автор фото: Олег Кайтановський

Веселка навколо сонця

Учасники та результати

На всі старти, згідно протоколам, заявились 68 атлетів. З них прийняло участь в перегонах 67:

В класі Elite:
— 13 чоловіків (згідно офіційних результатів, кращий час на 10 км — 63:34 у Сіденко Олексія);
— 6 жінок (77:36 у Макарової Аліни).

В класі Masters — 13 чоловіків з кращим часом на 10 км в 69:45 у Авраменко Артема.

В класі 12’6» Inflatable:
— 9 чоловіків (кращий час на 7 км — 53:46 у Мерзлого Владислава);
— 7 жінок (59:44 у відомої катлетки Янковської Олени %]).

В класі Grom:
— 9 хлопців (кращий час на 7 км — 52:32 у Бадюк Крішни);
— 2 дівчини (61:55 у Грек Анни).

В класі Kids:
— 6 хлопчиків (кращий час на 450 м — 9 хв у Гуренко Ярослава);
— 2 дівчинки (9:16 у Бутіної Валерії).

На старту Kyiv Open SUP Race 2021

В командній естафеті ганялось 11 команд і першою фінішувала на дистанції 450 м*3 команда Макарова Аліна, Махнюк Дамодара, Улітенко Іван з часом 10:52.

Чому Kyiv Open SUP Race 2021 вартує уваги

По-перше: це одні з небагатьох масштабних SUP-перегонів в Україні, тому можна і себе показати і інших добряче роздивитись, поспілкуватись про наболілі теми з такими ж трохи або дуже схибнутими свідками святого САПу.

По-друге: організацією змагань в цілому і постановкою технічної ділянки дистанції зокрема, займаються люди з головою занурені в тему, тому перше — чьотке (особливо по часу, аж гидко), друге — цікаво.

Любителям ̶̶в̶з̶д̶р̶а̶ч̶н̶у̶т̶ь̶ ̶н̶а̶ роздивлятись усіляки рейтинги сподобається те, що гонка входить в трійку українських перегонів представлених в світовомуSUPрейтингу.

Шанувальники брендованих бейсболок і карбонових весел, якщо впашуть, можуть розраховувати на перше і сподіватися на друге. Бо саме ці призи було роздано і розіграно серед перших атлетів в своїх категоріях.

Саме за усім цим і поїхала наша команда з Запоріжжя в лиці трьох олдових катлетів %).

Запорізьки катлети

Запорізьки катлети

Лайфхаки по організації поїздки і участі в старті

Дорога з Зп. в Київ

Маршрут Запоріжжя-Київ

Наш маршрут з Запоріжжя в Київ

Можна їхати, як звичайні люди, потягом або рейсовим автобусом. Перше — це зручно, бо спиш вночі і все в тебе відпочиває, крім тривожності та відчуттів слуху і нюху %) Квиток коштує від 250 грн — плацкарт, і від 450 грн — купе. Але САП з собою не потягнеш. Друге — це адіізраіль з квитком від 500 грн. К чьорту таку поїздку.

Наш варіант — їхати на легковому та економному авто, куди можна прикрутити САПи і заштовхати пару тіл. Не дуже зручно, особливо, якщо ти — водій, але спокійно і легкий алкоголь може вирішити проблему довгого сидіння на дупі, особливо, якщо ти — не водій %].

Вдень напередодні гонки гайнули 600 км за 8 годин, 1100 грн на авто. Вночі відпочили і на перегони.

Ночівля в Києві

З бюджетних варіантів:
— можна взяти намет і забомжувати в парку Муромець, десь неподалік від стартового майданчику;
— можна втертись в довіру організаторам перегонів і влаштувати хостел в офісі Rapid SUP;
— можна знайти місцевих учасників змагань і потішити їх і їхні хороми своїм тухєсом з почуттям гумору.

З небюджетних варіантів — не мені вам розповідати %).

Їдло

Друзі підгодовують зза куща %)

Друзі підгодовують зза куща %)

Можна харчуватися неподалі від старту шашликами та пловами в багаточисельних кафешках. Можна хватати налєту шампура у таких же багаточисельних та п’яних відпочиваючих, ну або, як ми, завчасно купити Снікерсів, бананів і заварити чаю в термос і відпочивати, як королі. Доречі, організатори для спортсменів підігнали декілька ящиків бананів, яблук та води. Є на чому виживати.

Поради, які б дала собі перед поїздкою

Попередити всіх друзів про наш приїзд в Київ і участь у перегонах. Дружня підтримка і вчасно всунутий в зуби шашлик багато чого варті.

Вивільнити від справ наступний день (а краще два %) після гонки, бо з друзями є що багато робити, їсти і пити після старту. %)

Поради по участі в старті

Наскільки завчасно приїздити на змагання

Краще за все: за кілька годин до старту. Щоб без поспіху переодягнутись і піти на практиці запам’ятати та відчути трасу з буїв. Вона начебто і не складна — 6 буїв, змійка, — але можуть бути нюанси, коли ти в памороках машиш веслом. До того ж один з буїв трохи зносило течією і потрібно було його випадково не завтикати.

Особливості траси

Траса з кількох кіл навколо острову Міжмостний з оббіганням прапору з дошкою по березі. Масс-старт з берега. Якщо учасників багато, то досить важко нікого не штурхнути або самому не зловити на САП апавшого сусіда. Моя тактика:
— по-перше, стати з кимось помітно сильнішим або помітно слабкішим за себе (зараз учасників на старті розставляли організатори і їх рішення співпало з моїми бажаннями);
— по-друге, якщо сусіди слабкіші, морально їх підготовити к штурханині і панажовщині %).

Стартова заруба на САП-змаганні

Панажовщіна

Біля острову є вузьке місце з мілиною — треба або знати, або дивитись на атлетів попереду (де вони спотикаються) і бути уважним, щоб не зачепитись фіном за каміння. На південному поворотному кінці острова теж мілина, але на така критична.

Деякі буї можуть трохи зноситись течією. Треба бути уважним і їх не втикати. Не взяття буя дорівнює дискваліфікації. При затупі з буєм можна повернутись і виконати пірует.

Пункти гідратації

Був на березі на прапорі-розвороті. Кажуть, крім води, був ще і ізотонік. Але всі ці ніштяки — втрата часу. Рішення оптимальне — взяти на спину гідратор. Або включити тєрпєлку до фінішу.

Зона фінішу

Фініш на березі з пробіганням фінішної лінії з веслом. Подумати завчасно, як не втратити час на відстьогування ліша (пояс на липучці), або не тупити і тупати на фініш прямо з сапом. В моєму випадку затупа на відстьогування ліша була суттєва. Якби рубілово проходило на останніх метрах, я б програла.

Хвост галапує навколо прапора

Хвост галапує навколо прапора

Як я утюжила гонку Kyiv Open SUP Race 2021

Основні перегони

Я з ДВРЗ, якщо ви розумієте про що я. Я за оцей весь кіпіш, мардабой, панажовщіну. Якщо за кілька годин до старту я хвилювалась так, що аж розболілась животом, то коли почали вибудовувати 100500 учасників на старті, тривога відпустила. Мозок тверезо оцінює ситуацію і планує подальші дії: кому зараз фіном апендицит вскрию, веслом бров розсічу. Своїми питаннями до дівчат-сусідок: «А ви мене не затопчете?», «А розсічення брови карбоном не буде?», я як би намєкнула про можливі сценарії і дала піщу для роздумів. Як кажуть мої друзі-тіпулі, можна вивезти дівчину з ДВРЗ, ДВРЗ з дівчини вивести не можна.

Дівчина з ДВРЗ

Дівчина з ДВРЗ на складних щах

Панєслась. Стартанула досить вдало, зробивши кілька гребків на колінах, щоб сходу витягти себе з натовпу. Цього разу, відносно останнього, бокові хвилі від суперників не заважають.

100 метрів після старту — політ нормальний, але булькотінням в легенях відчувається піврічна відсутність тренування. Не бачу ні однієї дівчини на надувасті попереду і ніхто не пихтить поряд, тож зменшую обороти до комфортного нешвидкого темпу. Але вкладаю всю силу важкої зимової ваги в потужні гребки, як мені здається. %)

Старт довгих перегонів

Старт довгих перегонів

Кілометр. Доходжу до острова в компанії двох хлопців і один з них сідає мені на корму. Гавкаю на нього про те, що нєпрєстіжно сидіти на хвості у дівчинки. Він відповідає, що переживе цей пазор і не відчепляється. Але всяк раз, коли я неспішно перехоплює весло з руки в руку, штовхає мене в корму. Знову гавкаю і кажу триматись від мене хоча б в полуметрі. Він погоджується і відстає. Дуже бодро і з нахрапом наздоганяє дівчина на надувасті. О, конкуретка! Без паніки, — кажу собі. — але і відпускати не треба.

Дівчина в майці #4 маслає, як скажений міксер. По її стилю здогадуюсь, що вона може бути з ізмайлівських підросткових кіборгів. При одному погляді на її каденс гребка в мене паморочіться голова і я впадаю в передінфарктний стан. Ні-ні, треба щось робити, щоб виступати в категорії поважних катлеток 40+. Де вони всі, в’яжуть шолі носки по хатах?! На гонці була тільки одна красуня старше за мене.

Намагаюсь присісти на корму молодій і рєзвай, але відразу ж відкидаю цю затєю.  #4 іде не по прямій, а галсами. Втрачу сили і час на таки виєбони. Одна прикрість: хвилі розходяться зразу перед моїм носом від неї, як від торпедного катеру. Збивають і підрізають. Так і йдемо з нею навколо острова, під мостом, до буїв.

Під мостом бачу, що лідери гонки вже на підході до острова. відрив близько 2 км плюс буї. Думаю підтримати воплями своїх, але вирішую прідєржать легені, вдруг прийдеться щє хечіти кровью.

На буях я почуваю себе невпевнено. Попутчіків трохи відпускаю, бо звалитись тут — параженіє.
Проходжу буї в основному на залишках біцушної сили не відходячи від середини сапу. Як чугунний утюг.

Утюжу буї

Утюжу буї

Конкурентка більш впевнена, але не дуже швидка на буях. Відірватись не дуже встигає. На прямій її знову наздоганяю, питаю: з якого вона райончику і ч’їх буде.

SUP Race

З якого ти району? — питаю

Виявилось що вона з категорії підлітків — не мій конкурент. Так. Добре. Тоді нема чого втрачати сили. Розслабляюся. Можна не дуже залупатись. Далі йду в комфортному темпі, а #4 ще трошки й себе заганяє, відстає.

Потроху з’їдаю ще кількох хлопців. Після розвороту за островом бачу десь в 500 метрах копну волосся Ірен і на досяжній відстані спину ще однієї дівчинки на карбоні. Бачу що вона вже втомилась. Можна наздогнати, але нащо? Мотивації не вистачає.

В голову лізуть думки, що знала б про відсутність для себе конкуренції, милилась б в ту категорію, де для мене чесніше і веселіше.  З іншого боку, на надувасті проти карбонів змагатись теж не дуже цікаво, а карбон у нас один на сім’ю. Взяти в борг на гонку гарний в когось практично неможливо, я вже якось намагалась. Тре або купляти ще, або перед стартом нейтралізувати Хвоста. %)
Після гонки бачила відео-епізод, де я веслую. Перестало бути соромно, що не вибрала клас Еліт. Рідкісне упячєство з дуже-дуже вузьким хватом весла :'(

Спокійно доходжу дистанцію, утюжу буї, посміхаюсь на останніх для фоточки Олегу Кайтановському. Фінішую першою в своїй категорії.

Нагородження жінок на SUP 12,6

Естафета

Під час естафети (Командні перегони за участю трьох катлетів, один яких дівчинка. Команди формувалися стихійно перед стартом. Дистанція — 450 м технічної траси між буями помножена на 3 учасників, з передачею естафети у вигляди САПу і стартової майки) — я була в стані аффекта.

Старту (який відбувся чітко за регламентом) всі досить довго чекали мокрі під дощем і вітром — задубли. А коли нарешті оголосили 5-хвилинну готовніть, з нашої команди проїбався десь Хвост. Довелось кликати його в мікрофон. Знайшовся. Вирулив з-за повороту, виковирюючи шашлик з зубів і відригуючи пивком. Добре зустріти друзів на гонці 😎. Ну йо майо! Напарники теж хочуть нажратися, а не отета от всьо. Але спочатку отета от всьо а потім алкагольноє отравлєніє. Всьому свій час!

Розстановка сил в нас була така:
— першим стартує Єгор і в легкому стилі фрістайла уніжає всіх на біч старті і буях;
— потім в гру вступаю я. Стабільно і повільно навалюю своєю масою і пройобую на буях кілька сходинок в пілотоні;
-потім в гру вступає Хвост. Наздоганяє і цинічно утюжить всіх пройобаних мною конкурентів.

План майже так і спрацював. Тілько всі були не надто свіжі після гонки, холоду і голоду. Довелось поборотися.

Фрістайло страждав від болю внутрєннастєй всього Фрістайло. Кидай курити! 😎

Естафета

Єгор конає на першому колі

Для мене двічі передача естафети відбувалась, як в тумані. Ніби мене роздирала на шмати зграя диких псів. Спочатку всовуючи мене в стартовий номер і ліш. Хвост біжить з моїм САПом на мій біч старт, а я за ним теліпаюсь на ліші. Потім так само зриваючи з мене майку і ліш, відбираючи САП. А я після всього стою по коліна в воді, нічого і нікого поряд. Як, бля, смерчь пролетів. Що це взагалі було?!

Передача естафети на Kyiv Open SUP Race 2021

Все як в тумані %)

Тільки в проміжку між одяганням і роздяганням була при тями і по плану пройобувала на буях місця суперникам. Але не надто сильно. Хвост також по плану, але, як в уповільненій зйомці, їх наздоганяв і обходив. Ми з Ірен роздираючи горлянки вболівали кожна за своїх, що рубились за третє місце. Навіть зчинили невеличкий косодьор і пузобой. Наша команда третя. Уіііі!!!

На фініші естафети

Хвост відіграє 3 місце

Нагородження

Цей пункт програми можна б було й проминуть.
Да-да. Я перша в категорії дорослих дівчат на надувастах до 12,6. Хвост третій в своїй категорії хлопчиків поважного віку 40+. Єгор — п’ятий в тій же категорії (кидай курити!).

Нагородження естафети

Нагородження естафети

Якби не чєртовська удача. Серед переможців розігрували крутецьке карбонове весло Rapid Z-blade і щастя прилетіло мені (внєзапна реклама: невеличка знижка на це ж весло буде за промокодом #SUP_TARASKO).

Весло Rapid

Божевільно стрибаю. Карбон не всім перепадає %)

А що, так можна було? Взагалі то мій попередній план по здобуванню весла був «прост і харош» (с): гоп-стоп на великій дорозі (пам’ятаємо про ДВРЗ).

Хвост і кувалда

Хвост теж хотів здобути весло і озброївся %)

Але інший варіант мені теж зайшов. Дякую організаторам! Зразу видно, ви за безпеку учасників! %)

Автор звіту: Оленя Янковська
Автори фото: Єгор Тараско, Олег Кайтановський та офіційні фотографи Kyiv Open SUP Race 2021


Інші посилання на тему змагання на SUP в Україні:

Гайд и Один мой день на Черкасском SUP Фесте. И ночи перед и после
Про Байда-Ралли 2018 или Про одну жопу на трех стульях

Posted in Отчеты and tagged , .