Питання про прокат байдарок і еко-тури

Питання та відповіді про прокат байдарокВи ніколи не пробували раніше сидіти в байдарці, але хочете переступити цю межу ?! У вас є питання про прокат байдарок?!
Ця інформація буде вам корисна! 🙂

Перший раз, це не складно? Я – не спортсмен (-ка).

Від вас не потрібно якихось особливих зусиль, тим більше в перший раз. Прогулянки не вимагають спеціальної підготовки, впораються навіть діти. Якщо ви пішки дійшли до прокату – вашої фізичної форми цілком достатньо, щоб сісти в каяк і спробувати. Первинний інструктаж займає всього 10-15 хвилин!

А я не перевернуся ?!

Ні. Якщо будете сидіти рівно, не перехилятись через борт човна. Здійснюйте гребки плавно, без різких рухів, занурюючи весло не глибше робочої лопатки. Якщо все ж боїтеся перевернутися, візьміть на перший раз двомісний прогулянковий каяк. Перевернути подібні човни можна тільки навмисно.

А для першого разу на який час розраховувати?

Для першого разу рекомендуємо розраховувати на 1-2 години. Через незвичне навантаження ви будете прикладати багато зусиль і, можливо, будете навантажувати не ті групи м’язів, які дійсно потрібно задіювати для економічного, легкого веслування. За 1.5-2 години ви цілком зможете:

  • звикнути до навантаження;
  • зрозуміти і відчути техніку гребку і оптимізувати зусилля;
  • не поспішаючи подивитись, що відбувається по сторонах і насолодитися новими для міського жителя видами на місто і Хортицю з води;
  • «Не вмираючи” на фініші, повернутися на пункт прокату.

Новачок на байдарці зі слабкою або середньою фізичною підготовкою за свої перші 1.5 години в каяку пройде від 4 до 7 кілометрів. Ми рекомендуємо для початку пройтися до острова Дубовий (4 км) або обійти о. Розстьобін (9 км).

Що взяти з собою?

Намагайтеся одягатися по погоді. Якщо обіцяють вітряну або похмуру погоду, враховуйте це. У сонячний день обов’язково візьміть воду і захист від сонця на голову (кепку, бафф). Якщо ви не звикли довго перебувати на сонці, подумайте також про захист рук і ніг (тонка сорочка з довгим рукавом, легкі штани).

Зважайте на те, що при знаходженні на воді в ясний день кількість сонячних променів подвоюється за рахунок віддзеркалення від води і ви засмагаєте в 2 рази швидше. Можуть стати в нагоді і сонцезахисні окуляри.

Для захисту рук від натирання мозолів можна взяти рукавички: одним подобаються велосипедні, іншим – найпростіші будівельні. Пам’ятайте, що рукавички скоріше за все намокнуть. Кататися зручніше в вільному спортивному одязі: найкраще взяти з собою для переодягання шорти і футболку, тому що вони під час катання можуть намокнути. Ноги – або босоніж, або щось на зразок легких кед або кросівок: бажано, щоб п’ята була закрита чимось амортизуючим.

В шльопанцях – можна, але незручно.

Якщо берете з собою електронні пристрої, фотоапарати – подбайте про будь-який захист від бризок і попадання води: захисні чохли, водонепроникні мішки. Безпека від намокання залежить тільки від вашої акуратності.

© baydarka.zp.ua